У прифронтових населених пунктах завершився проект електронних ваучерів

У прифронтових населених пунктах завершився проект електронних ваучерів, який реалізовувала ГО «Країна вільніх людей» в рамках фінансування Акція "Папа для України"

Цей проект надав дуже позитивний вплив на поліпшення якості життя нужденних людей, для яких війна стала повсякденною реальністю. Протягом півтора місяців вразливі категорії населення з 30 населених пунктів Донецької і Луганської областей могли витрачати свій електронний ваучер на суму 1470 грн в місцевому магазині. Люди похилого віку, люди з інвалідністю, сім'ї з дітьми до 6 років, багатодітні сім'ї та вагітні жінки могли вибрати будь-які продукти або непродовольчі товари на свій розсуд: свіжі овочі і фрукти, м'ясо, заморозку, крупи або цукор і багато іншого - обмеження було тільки одне : алкоголь і сигарети.

 

Якщо будь-яких товарів в селищній магазині не виявлялося, власники магазинів брали замовлення і привозили ці товари. Електрочайники, які змогли купити собі кілька літніх жінок в смт Північний, Донецької області, тому що газопостачання будинку немає, а піч не будеш влітку топити весь день, щоб випити чаю ... Або памперси для дорослих, які до нашого проекту неможливо було знайти на прилавках маленьких сільських магазинчиків, але без яких дуже складно обходитися, якщо вдома є лежачий хворий ... Всього 5409 вразливих сімей змогли скористатися такою допомогою. За час проекту багато магазинів-партнери в невеликих населених пунктах відкрили вітрини або навіть цілі відділи, яких раніше не було. Наприклад, з побутовою хімією. Або електротовари. Або свіжоморожені продукти, які з'явилися завдяки покупці морозильної камери. А це означає, що від цього виграють не тільки бенефіціари проекту, які отримали ваучер, але і всі жителі селища, ніж вони з радістю будуть користуватися довгий час і після закінчення проекту.

Підходи, орієнтовані на допомогу нужденним людям, були з радістю підхоплені підприємцями. А деякі продовжили використовувати їх і після проекту, і, звичайно, не тільки для бенефіціарів, але і для всіх, хто потребує людей. І навіть вклали в розвиток таких підходів частину свого прибутку, яку вони заробили за рахунок збільшення числа покупців і товарообігу в рамках реалізації проекту. Однією з умов участі в проекті для власників магазинів-партнерів була організація доставки товарів додому бенефіціарам проекту, які мали серйозні труднощі в пересуванні. Після закінчення проекту на зароблений прибуток власники магазину «Каскад», єдиного в п. Дружба, Донецької області придбали автомобіль для виїзної торгівлі і тепер вони можуть робити доставку товарів додому своїм маломобільних покупцям. Доставка, звичайно, абсолютно безкоштовна. А з огляду на той факт, що більшість населення в прифронтових селищах - літні люди, для яких похід в магазин часто є серйозним викликом, а іноді і зовсім недосяжною завданням, - бажаючих отримати таку доставку додому в селищі Дружба виявилося чимало. У с.Золоті-1 позитивний ефект від проекту найбільш повно відчули на собі найменші жителі. Тут власники магазину «Марина» завдяки вирученої прибутку не тільки відкрили кафе поряд з магазином, а й обладнали поблизу маленьку дитячу площадку для всіх бажаючих, основною визначною пам'яткою якої став батут! Деякі магазини змогли розширитися досить, щоб відкрити не тільки новий відділ, але навіть нові торгові точки. А це означає появу нових робочих місць в селищах, де роботи катастрофічно не вистачає ... На жаль, не в силах будь-якої організації, яка надає допомогу, або будь-якого проекту, зупинити військові дії. Але ми можемо спрямувати зусилля на подолання та мінімізацію наслідків конфлікту. Одним із завдань цього проекту було сприяти поверненню в зону конфлікту людської гідності, віри в себе і в інших людей і відродження надії для людей, які щодня наражаються на небезпеку і живуть в зоні бойових дій на протязі вже 4-х років.