Проект «Збільшення продовольчої безпеки і засобів існування незахищеного, постраждалого внаслідок конфлікту населення Донбасу, Східна Україна»

Проект «Збільшення продовольчої безпеки і засобів існування незахищеного, постраждалого внаслідок конфлікту населення Донбасу, Східна Україна» -  це програма спрямована на надання фінансової допомоги малим підприємцям та місцевому населенню, що живуть у прифронтовій зоні в Донецькій та Луганській областях.

Проект отримав фінансування від Кризового центру Міністерства Закордонних справ Франції і реалізовується асоціацією Triangle спільно з Громадською організацією «Країна вільних людей».

«Завдання проекту - допомога людям, що проживають на прифронтовій території, а також підтримка підприємців, що ведуть там свій бізнес», - зазначає голова ГО «Країна вільних людей» Хоменко Надія.

За її словами ситуація в багатьох селах дійсно плачевна, підприємці змушені закривати магазини і щоб придбати найнеобхідніше люди повинні щодня долати відстань у 12-15 км, не зважаючи на погодні умови.

Суть програми полягає в тому, що люди, яким дійсно потрібна допомога, можуть прийти в магазин-партнер і отримати абсолютно безкоштовно найнеобхідніші для них продукти харчування. Кожен бенефіціар отримував 2 ваучери по 450 грн., які могли реалізувати протягом наступних двох місяців. Поділ ваучера був здійснений помісячно задля можливості людям купляти свіжі продукти харчування (молоко, м'ясо, овочі, хліб), які не поставляються в продуктових коробках. Система користування програмою дуже проста, на мобільний телефон бенефіціара (Бенефіціар — одержувач визначених вигод, що виникають у результаті реалізації проекту. Вікіпедія) приходить SMS з кодом, з яким він йде до магазину й робить покупки.

Під час підписання договору з магазином-партнером здійснюється навчання торгового персоналу, як правильно користуватись системою електронних ваучерів.

Як зазначають місцеві жителі програма дуже легка в корисуванні і надзвичайно зручна, адже магазини знаходяться поруч. Вони підкреслюють, наскільки важлива зараз така допомога на прифронтових територіях, тут залишилось багато пенсіонерів, інвалідів, людей які не здатні самостійно забезпечити себе, тай знайти робоче місце тут зовсім не просто, тому такі проекти дійсно необхідні для забезпечення мінімальних умов для життя цих людей.

В рамках реалізації проекту було проведено експериментальну програму «Ваучер за роботу», суть якої полягала в тому, що люди, які не потрапили в пільгові категорії, мають можливість самостійно заробити на ваучер і згодом отоварити його в місцевому магазині.

    Характер та об'єми робіт за ваучер визначалися у співпраці з місцевою адміністрацією та були спрямовані на:
  • Дрібні ремонтно-відновлювальні роботи в селищі (побілка бомбосховищ, фарбування в школах, дитячих садках, обрізка дерев в аварійному стані, пошкоджених в результаті обстрілів і т.д.)
  • Соціально-орієнтована допомога (в основному, стосувалося самотніх літніх людей - поправити паркан, нарубати дрова, скопати город і т.д.).

Дякуючи проекту уже отримали допомогу 3040 нужденних сімей, що живуть поблизу лінії фронту. В проекті прийняли участь 12 магазинів-партнерів, 75% з них завдяки проекту змогли створити нові робочі місця. Контакти проекту: office@cfp.org.ua

Відео фільм з ходу реалізації проекту :