Шанс на освіту: Вперше за 50 років відновлюється прифронтова донбаська школа

В місті Гірник Донецької області закінчилась реалізація проекту «Покращення умов викладання та навчання ЗОШ №17 міста Гірник в Донецькій області для 326 учнів через реконструкцію навчального закладу», який реалізовувала українська Громадська організація «Країна Вільних Людей» спільно з партнером ChildFund Deutschland e.V. (ГО “Дитячий Фонд Німеччини”) як і за його фінансової підтримки, та за фінансової підтримки основного донора BILD hilft e.V. „Ein Herz für Kinder“ (ГО „БІЛЬД допомагає“ „Серце дітям“).

Основною метою проекту був капітальний ремонт твердої та м’якої покрівлі будівлі школи, яка знаходилась в аварійному стані і постійно протікала.

Для міста з понад 11 000 мешканців школа №17 м. Гірник (Донецька область) є єдиною можливістю отримати повну середню освіту. Хоча заклад знаходиться неподалік від зони активних бойових дій, він є єдиним шансом містян та мешканців селищ навколо отримати доступ до знань.

На десятки кілометрів навколо є лише дві неповні середні школи та три дитячих садочки. Родини змушені обирати між освітою для своїх дітей та благополуччям. Капітальний ремонт повноцінної школи дасть шанс не лише на навчання молоді, а й для місцевих спеціалістів на гідну роботу.

Школа №17 існує з 1966 року і жодного разу не бачила ремонту. За останні чотири роки, під час бойових дій, вона постраждала ще більше від сильних вібрацій ґрунту від постійних обстрілів.

Сьогодні, перед початком сезону дощів, школа зустрічає своїх учнів вже з відремонтованим дахом приємного зеленого кольору.

Але ремонт даху- це лише перша частина допомоги в рамках проекту. В листопаді цього року адміністрації школи також буде передано проектно-кошторисну документацію, яку було розроблено для можливості подальшого відновлення школи. Робочі проекти містять в собі такі розділи, як термомодернізація будівлі, яка включає в себе утеплення стін, заміну вікон та дверей, а також реконструкція системи опалення внутрішніх приміщень школи і заміни котла. Така документація розробляється і для поточного ремонту їдальні,  спортивного залу та туалетних кімнат.

Місцева влада також долучилася до міжнародного проекту допомоги. Зі свого боку, відділ освіти м.Селидове, на балансі якого знаходиться дана школа, передасть адміністрації школи після здійснення ревізії спеціально розроблені методичні рекомендації щодо сучасного обладнання класних кімнат та методичних кабінетів.

Також, за рахунок місцевого бюджету було куплено та встановлено один з трьох котлів перед початком сезону опалення.

У вівторок, 06 листопада 2018 року, відбулося урочисте відкриття будівлі після капітального ремонту. Почесними гостями заходу та спікерами виступили генеральний консул Німеччини пан доктор Мьоссінґер, представниця німецької партнерської організації ГО «Дитячий фонд Німеччини» доктор Йонеляйт-Еш, керівник ГО «Країна вільних людей» Надія Хоменко та представники місцевої влади і адміністрація школи.

Учні школи підготували невеликий святковий концерт, а також презентували відео-кліп про місто та школу. Згодом гостям була запропонована екскурсія навколо школи та до блок-постів, в сусідні населені пункти, а наприкінці вручено сувеніри від дітей та вчителів. На всіх заходах також були присутні представники місцевої преси для висвітлення події в місцевих мас-медіа.

Можна з впевненістю стверджувати, що естетичніший вигляд будівлі та розбудова нової шкільної інфраструктури сприятимуть успішнішому, продуктивнішому та комфортнішому учбовому процесу.

Для підтримки розвитку майбутнього покоління дуже важливо забезпечити одне з головних прав дітей – право на освіту. Задля цього ми маємо піклуватися про наших дітей,  створювати умови для їх освіти і розвитку.

Розвинуте покоління – запорука доброго майбутнього країни.