Реалізація проекту "Покращення доступу до базових потреб для вразливих домогосподарств бенефіціарів шляхом надання грошових грантів"

З жовтня по грудень 2018 року ГО «Країна вільніх людей» реалізовувала проект надання грошової допомоги вразливим категоріям населення, які проживають недалеко від лінії зіткнення.

6188 домогосподарств бенефіціарів змогли отримати фінансову підтримку в розмірі 2450 грн.

Люди могли отримати гроші в місцевому відділенні «Ощадбанку», а бенефіціарам з обмеженими можливостями пересування була організована доставка додому через «Укрпошту».

Як показало проведене після проекту опитування, більшу частину грошей бенефіціари витратили на медикаменти, продукти харчування та різні непродовольчі товари: дитячий одяг, памперси, корми для тварин. Хтось зміг купити дитяче ліжко або необхідні предмети гігієни. Деякі сім'ї намагалися закупити вугілля і дрова для опалення своїх будинків в зимовий сезон.

Бенефіціарами проекту могли стати жителі прифронтових населених пунктів, в яких проходив проект, і які належали до найбільш вразливим соціальним верствам населення, таким як: багатодітні сім'ї, сім'ї з маленькими дітьми, неповні сім'ї з дітьми, люди похилого віку, люди з обмеженими можливостями.

Якщо становище сім'ї було дуже важким, а потреби дуже великими, такі сім'ї змогли отримати кілька грошових грантів.

Проект проходив в 35 прифронтових селищах в Луганській області і в декількох населених пунктах Донецької області.

Такі проекти дуже потрібні для жителів постраждалих районів східної України.

В умовах, коли тривають обстріли, гине мирне населення, багато будинків були частково або повністю зруйновані, немає робочих місць, а можливості пересування часто обмежені, гуманітарна допомога часто є єдиною можливістю вижити для найбільш незахищених місцевих жителів.

Дякуємо Акцію «Папа для України», завдяки фінансовій підтримці якої дана допомога стала можливою.