Проект «Оздоровлення 40 дітей з прифронтової зони (смт. Миронівський і Луганське)»

Громадська організація «Країна вільних людей» за підтримки ChildFund Deutschland (Дитячого Фонду Німеччини)  розпочинає реалізацію нового проекту з оздоровлення 40 дітей з прифронтової зони (смт. Миронівський і Луганське, Донецької обл.).

Мета проекту: Надання психосоціальної підтримки 40 дітям (8 — 17 років), які проживають в смт. Миронівський і Луганське, шляхом організації оздоровлення та реабілітаційного табору в Закарпатті (с. Шаян, Хустський р-н).

Нагадаємо, що протягом 2,5 років діти в смт. Луганське і Миронівський живуть в умовах воєнного конфлікту. Кількість дітей до 18 років в цих населених пунктах становить: Миронівський — більш 500 чоловік, Луганське — 200 чоловік. Кожен день діти стають свідками обстрілів, руйнувань, насильства, на їх очах гинуть люди, і самі діти піддаються величезній небезпеці. Крім цього кожен день діти спостерігають роботу військової техніки та військових, які не завжди виявляють нормальний приклад поведінки. Внаслідок конфлікту на Сході України такі діти просто позбавлені умов здорового розвитку і кожен день їх життю та здоров’ю загрожує смертельна небезпека. З різних причин, сім’ї з дітьми, як і раніше залишаються в своїх будинках, незважаючи на критичну ситуацію.

У 95% випадків — людям нікуди виїжджати, вони нікому не потрібні на «безпечній» території. Для людей, держава не створила умов для виїзду. Більш того, соціальні служби в регіонах, які знаходяться в так званій «сірій зоні» працюють не стабільно, а в деяких населених пунктах взагалі не працюють. Це означає, що люди, зокрема діти не можуть отримати навіть базової психо-соціальної підтримки. З установами охорони здоров’я склалася подібна ситуація. З цього, питання психо-соціальної підтримки та оздоровлення дітей, які проживають в зоні ведення збройного конфлікту залишається вкрай актуальним.

Бенефіціари проекту: діти у віці від 8 до 17 років, які проживають в смт. Миронівський і Луганське. У пріоритеті будуть діти із соціально незахищених сімей, інваліди, а також діти з сімей, які максимально потребують допомоги. Список буде узгоджений з селищними радами.

Завдання і планований результат проекту:

— Надати психосоціальну підтримку 40 дітям;

— Переключити увагу дітей від реалій війни;

— Навчити дітей і підлітків управляти своїми емоціями в різних ситуаціях;

— Навчити підлітків інструментам розпізнавання і подолання стресу;

— Згуртувати і подружити дітей між собою, щоб вони змогли підтримувати один одного, коли повернуться додому.

Програма проекту:

В рамках проекту 40 дітей будуть поселені в один із санаторіїв\пансіонатів с. Шаян, Хустський р-н Закарпатської обл. Це курортна зона в Українських Карпатах на кордоні з Румунією. У цьому оздоровчому таборі ми створимо безпечний простір для діалогу і спільного навчання, відновлення психологічних ресурсів дітей-переселенців і дітей, які проживають в прифронтовій зоні. Мальовнича природа Карпат, прогулянки на свіжому повітрі, допоможуть дітям оздоровитися і відпочити.

Період реалізації проекту: 25 березня — 01 квітня 2017 р.