Проект капітального ремонту будівлі прифронтової школи «Покращення умов викладання та навчання ЗОШ №17 міста Гірник в Донецькій області для 326 учнів через реконструкцію навчального закладу»

Одним з проектів, реалізованих КВЛ у 2018 році, був проект капітального ремонту будівлі прифронтової школи «Покращення умов викладання та навчання ЗОШ №17 міста Гірник в Донецькій області для 326 учнів через реконструкцію навчального закладу», який було реалізовано спільно з партнером ChildFund Deutschland e.V. (ГО “Дитячий Фонд Німеччини”) як і за його фінансової підтримки, та за фінансової підтримки основного донора BILD hilft e.V. „Ein Herz für Kinder“ (ГО „БІЛЬД допомагає“ „Серце дітям“).

Основною метою даного проекту було забезпечити доступ дітей з прифронтових територій до отримання безпечної освіти.

Так, загалом, за даними ЮНІСЕФ[1],  з кінця 2014 року до кінця 2017 року, через обстріли було зруйновано або пошкоджено понад 740 будівель шкіл, що знаходяться в районах проведення АТО, або кожна п’ята школа.

Тоді як через пошкоджені школи  та нестабільну ситуацію з безпеки діти у постраждалих районах мають обмежений доступ до навчання, відновлення шкіл сприяє відновленню доступу дітей до освіти.

В рамках проекту був здійснений капітальний ремонт твердої та м’якої покрівлі будівлі школи №17 прифронтового містечка Гірник у Донецькій області, яка знаходилась в аварійному стані і постійно протікала.

Для міста з понад 11 000 мешканців, школа №17 є єдиною можливістю отримати повну середню освіту. Хоча заклад знаходиться неподалік від зони активних бойових дій, він є єдиним шансом містян та мешканців селищ навколо отримати доступ до знань.

На десятки кілометрів навколо є лише дві неповні середні школи та три дитячих садочки. Родини змушені обирати між освітою для своїх дітей та благополуччям. Капітальний ремонт повноцінної школи надав шанс не лише на навчання молоді, а й для місцевих спеціалістів на гідну роботу.

Школа №17 існує з 1966 року і жодного разу до цього не бачила ремонту. За останні чотири роки, під час бойових дій, вона постраждала ще більше від сильних вібрацій ґрунту від постійних обстрілів.

Завдяки проекту з капітального ремонту будівлі, реалізованому КВЛ з 1 червня по 30 листопада 2018 року, вже у жовтні, перед початком сезону дощів, школа зустріла своїх учнів з відремонтованим дахом приємного зеленого кольору.

Але ремонт даху- це лише одна з частин допомоги в рамках проекту. В листопаді 2018 року адміністрації школи також було передано проектно-кошторисну документацію, яку було розроблено для можливості подальшого відновлення школи. Робочі проекти містять в собі такі розділи, як термомодернізація будівлі, яка включає в себе утеплення стін, заміну вікон та дверей, а також реконструкція системи опалення внутрішніх приміщень школи і заміни котла. Така документація розробляється і для поточного ремонту їдальні,  спортивного залу та туалетних кімнат.

Місцева влада також долучилася до міжнародного проекту допомоги. Зі свого боку, відділ освіти м.Селидове, на балансі якого знаходиться дана школа, передав адміністрації школи після здійснення ревізії спеціально розроблені методичні рекомендації щодо сучасного обладнання класних кімнат та методичних кабінетів.

Також, за рахунок місцевого бюджету було куплено та встановлено один з трьох котлів перед початком сезону опалення.

Можна з впевненістю стверджувати, що естетичніший вигляд будівлі та розбудова нової шкільної інфраструктури сприятимуть успішнішому, продуктивнішому та комфортнішому учбовому процесу.

Для підтримки розвитку майбутнього покоління дуже важливо забезпечити одне з головних прав дітей – право на освіту. Задля цього ми маємо піклуватися про наших дітей,  створювати умови для їх освіти і розвитку.

Розвинуте покоління – запорука доброго майбутнього країни.

 

 

 

[1] https://lb.ua/society/2017/06/01/367987_kazhdaya_pyataya_shkola_postradavshih.html