Проект «Психологічно-соціальна підтримка людей похилого віку в м.Краматорськ"

Програмою підтримки психосоціального стану населення, яка продовжилася у 2018 році, став проект  «Психологічно-соціальна підтримка людей похилого віку в м.Краматорськ», який реалізовувався в червні та липні 2018 року.

Метою проекту була максимальна підтримка та турбота про людей похилого віку, надання їм соціальної та психологічної допомоги. Адже вона потрібна їм не тільки на свята, важливо завжди відчувати поруч дружнє плече.  Бенефіціари проекту це люди, які не мають близьких та родичів, люди, які мають проблеми із здоров’ям - самотні люди похилого віку. Та категорія людей, що найбільше потребує нашої допомоги, адже самі подбати про себе не можуть.

Ідея проекту полягала в тому, що були залучені 3 соціальних працівника для індивідуального соціального супроводу людей похилого віку. Кожен працівник на протязі 2 місяців відвідував по 13-14 своїх бенефіціарів – осіб похилого віку згідно свого графіку. В рамках візитів надавалась психо-соціальна підтримка та психологічний супровід, а саме: здійснювалась допомога в господарських питаннях, сприяння у вирішенні соціальних потреб бенефіціарів, здійснення закупівель, виконувались додаткові відвідування в разі гострої необхідності (наприклад, екстрений супровід бенефіціара в лікарню, тощо).

При відвідуванні соціальний працівник надавав таку допомогу:

1.В процесі спілкування виявляв потреби людини або проблеми, вирішення яких сприятиме поліпшенню життєдіяльності бенефіціара (наприклад, необхідність стаціонарного лікування)

2.Оформлював заявку клієнта на необхідну допомогу

3.Організовував пошук / збір і надання допомоги (в даному прикладі - оформлення в медичний заклад).

4. При необхідності залучав волонтерів (для закупівлі ліків (За кошти клієнта), допомоги по дому і інше).

5. Вів базу звернень та надання допомоги.

6. Вів індивідуальні випадки від їх фіксації до закриття (в даному випадку  -стежив за прогресом стану клієнта і його потребами з моменту виявлення потреби до виписки з медичного закладу).

7. При необхідності надавав індивідуальний супровід в різних сферах (це звернення до державних органів та установ, звернення до громадських організацій, благодійних фондів).

Всього в рамках проекту соціально-орієнтовану допомогу отримали 40 самотніх людей старших 70 років: місцевих жителів і ВПО.

Також слід зазначити, що в рамках даного проекту допомогу отримала така категорія людей, як «умовно самотні» літні люди: з початком військового конфлікту їхні родичі виїхали за межі країни і не підтримують більше з ними зв'язок. Формально терцентри і соціальні служби не можуть взяти під свою опіку таких людей, і вони змушені залишатися сам-на-сам зі своїми труднощами.

Проект реалізовувався в м.Краматорськ (Донецька область).

В результаті реалізації проекту була вирішена гостра потреба бенефіціарів проекту в забезпеченні доступу до медичного обслуговування, соціальних та юридичних послуг. Підвищився рівень їх захищеності та соціальної адаптації, покращився їх фізичний, психологічний і духовний стан, якісно покращився їх рівень життя.