Проект «Покращення доступу до базових потреб для вразливих домогосподарств бенефіціарів шляхом надання багатоцільових грошових грантів"

Проект «Покращення доступу до базових потреб для вразливих домогосподарств бенефіціарів шляхом надання багатоцільових грошових грантів в постраждалих внаслідок конфлікту районах Східної України поруч із лінією розмежування»  реалізовувався з 01 жовтня по 11 грудня 2018 року за фінансової підтримки БФ «Ініціатива «Папа для України».

Загальне завдання цього проекту полягало у зменшенні наслідків конфлікту, які негативно вплинули на доступ найбільш вразливих верств населення до базових потреб шляхом підвищення продовольчої безпеки вразливих домогосподарств, що живуть уздовж лінії зіткнення, забезпечення базового доступу до медикаментів, предметів гігієни та побутової хімії, опалювальних матеріалів підчас зимового сезону та впровадження відповідності наданої допомоги потребам та сприяння почуттю гідності домогосподарств- бенефіціарів шляхом надання вибору тощо.

Для реалізації проекту був впроваджений двоколійний підхід з розподілом грошових грантів для найбільш вразливих сімей через дві установи, представлені в цільових локаціях: надання грошової допомоги через «Укрпошту» шляхом доставки додому для бенефіціарів з обмеженими можливостями руху та через місцеве відділення «Ощадбанку» для всіх інших бенефіціарів. У разі, якщо в селищі не було відділення банку, працівники банку організовували доставку готівки спеціальними автомобілями.

Методологія проекту була розроблена як для подолання соціально-економічних труднощів та уражень, викликаних конфліктом, так і для розвитку гідності та відновлення надії серед цільової аудиторії.

Загалом підчас проекту 6188 домогосподарств бенефіціарів змогли отримати фінансову підтримку в розмірі 2450 грн.

Як показало проведене після проекту опитування, більшу частину грошей бенефіціари витратили на медикаменти, продукти харчування та різні непродовольчі товари: дитячий одяг, памперси, корми для тварин. Хтось зміг купити дитяче ліжко або необхідні предмети гігієни. Деякі сім'ї намагалися закупити вугілля і дрова для опалення своїх будинків в зимовий сезон.

Бенефіціарами проекту могли стати жителі прифронтових населених пунктів, в яких проходив проект, і які належали до найбільш вразливих соціальних верств населення, таких як: багатодітні сім'ї, сім'ї з маленькими дітьми, неповні сім'ї з дітьми, люди похилого віку, люди з обмеженими можливостями.

Якщо становище сім'ї було дуже важким, а потреби дуже великими, такі сім'ї змогли отримати кілька грошових грантів.

Проект проходив в 35 прифронтових населених пунктах в Луганській області і в декількох селищах Донецької області.

Оскільки військові дії продовжуються, важливо відзначити, що потреба у наданні допомоги мешканцям прифронтових територій дотепер існує і залишається актуальною і сьогодні. В умовах, коли тривають обстріли, гине мирне населення, багато будинків були частково або повністю зруйновані, немає робочих місць, а можливості пересування часто обмежені, гуманітарна допомога часто є єдиною можливістю вижити для найбільш незахищених місцевих жителів.