Проект «Діалог за взаєморозуміння і право: Європейські НУО разом за подолання конфлікту на Донбасі»

З березня 2017 року по травень 2018 року реалізовувався проект «Діалог за взаєморозуміння і право: Європейські НУО разом за подолання конфлікту на Донбасі», спрямований на об'єднання і стратегічну координацію зусиль громадянського суспільства України, Росії та інших європейських держав в процесі подолання збройного конфлікту на сході України, який реалізується в партнерстві з благодійною організацією «Німецько-Російський Обмін» (DRA eV), за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.

В рамках даного проекту ГО «Країна вільних людей» виступала в ролі регіонального координатора в Донецькій та Луганській областях в процесі створення міжнародної платформи для діалогу між інститутами громадянського суспільства та організації спільних заходів, спрямованих на подолання наслідків військового конфлікту та досягнення миру в Україні.

В рамках реалізації проекту було організовано 2 візити міжнародних делегацій із представників громадянського суспільства України, Німеччини, Польші, Франції, Росії. Метою візитів було ознайомлення представників громадянського суспільства з реальною ситуацією на Сході України та налагодження діалогу з місцевими інститутами громадянського суспільства.

Представники ГО «Країна вільних людей» брали участь у міжнародних зустрічах у країнах Європейського Союзу, які були спрямовані на об’єднання та започаткування діалогу між інститутами громадянського суспільства України, Росії та країн Європейського Союзу.

Як результат проекту у грудні 2017 року було створено міжнародну платформу CIVILM+ , яка об’єднала неурядові організації та незалежних експертів України, Росії, Німеччини та інших держав, які працюють у правозахисній, гуманітарній та миротворчих сферах за темами, пов’язаними з вирішенням конфлікту на сході України і подоланням його наслідків.

Платформа CivilM + діє на основі демократичних цінностей — дотримання і захист людської гідності, дотримання і реалізації фундаментальних прав людини і основних свобод, включаючи недопущення дискримінації за будь-якою ознакою. Платформа CivilM + надає своїм учасникам можливість співпраці в рамках спільних ініціатив і проектів, виготовлення і вираз загальних позицій, взаємної підтримки і проявів солідарності, систематизації знань, підвищення кваліфікації та вдосконалення координованої роботи. Cfайт платформи -https://civilmplus.org/

Документ про створення платформи підписали організації чотирьох країн.

Міжнародні організації: «Російсько-німецький обмін» (Берлін, Німеччина), Ukraine Action (Париж, Франція).

Україна: «Країна вільних людей» (Краматорськ), Луганський обласний правозахисний центр «Альтернатива» (Київ), Українська Гельсінська спілка з прав людини (Київ), Харківська правозахисна група (Харків), Центр громадянських свобод (Київ), Ideas for Change (Київ)

Росія: «Громадянин і армія» (Москва), Правозахисний центр «Меморіал» (Москва), «Спілка жінок Дону» (Новочеркаськ).