Молодіжний міжнародний проект "Щоденники історії"

         Міжнародний молодіжний проект "Щоденники історії" реалізується з жовтня 2018 р по серпень 2020р в рамках тематичної роботи міжнародної платформи громадянського суспільства CivilMPlus в рамках проекту ДРА «Діалог за взаєморозуміння і право: Європейські НУО разом за подолання конфлікту в східній Україні», за фінансової підтримки МЗС ФРН .

Історія, пам'ять і ідентичність є основою для майбутньої співпраці і мирного співіснування між спільнотами. Їх можна використовувати як для подальшої ескалації конфлікту, так і для встановлення мирних відносин. Наша мета - заохочувати молоде покоління до передачі усних історій в сім'ї, підтримувати в виборі та обмін історіями, які сприяють мирному і терпимого взаємодії з сусідами і противниками. Ці історії не повинні бути односторонніми, або зображати тільки позитивний досвід, або розповідати про насильницьке досвіді спільного життя. Вони повинні поєднувати баланс різних аспектів, які з'єднують разом різні грані життя природним способом.

Мета проекту: Сприяти процесам примирення і регуманізаціі сторін збройного конфлікту на Донбасі шляхом роботи з індивідуальної та колективної пам'яттю, реалізації діалогових і підтримують діалог заходів.

В рамках проекту школярі / молоді люди з України (основна частина країни і непідконтрольні території) і РФ будуть досліджувати тему сім'ї та історії, процеси формування індивідуальної і колективної пам'яті, її вплив на людей і спільноти. Нашу увагу буде насамперед зосереджено на пам'яті про Другу світову війну. Але учасники можуть спробувати розглянути і інші, що стосуються всіх теми історичного минулого. Теми сім'ї та історії ми будемо розглядати з двох перспектив: сім'ї в історії та історії в родині. Крім того, окремий акцент буде зроблений на збереження в індивідуальному, сімейному і колективному просторі пам'яті подій пов'язаних з конфліктами і трагедіями 20 століття.

Під час зустрічей учасники відвідають місця пам'яті, на підставі різних джерел дізнаються про долю сімей, які постраждали від війни, а також зможуть закласти основи для промовляння трагічних і контраверсійних сторінок сімейної / особистої історії як середини 20 століття, так і 21.

Також, буде організована спеціальна майстерня з сучасними молодими художниками, які працюють з різними техніками і форматами. Це буде організовано для обробки, трансформації накопиченого наративу та історій в арт продукт. Вони стануть основою пересувних експозицій, вони будуть використані як для поширення напрацювань і досвіду проекту, так і як майданчик для публічних заходів і діалогових зустрічей в регіонах.