Мiжнародна миротворча школа «Через мистецтво дiалога к миру»

Міжнародна молодіжна школа миротворчості "Через мистецтво діалогу к миру" проходила в жовтні 2018 р в рамках тематичної роботи міжнародної платформи громадянського суспільства CivilMPlus в рамках проекту ДРА «Діалог з взаєморозуміння і право: Європейські НУО разом з подолання конфлікту в східній Україні», за фінансової підтримки МЗС ФРН.

Школа проводилася в Україні, учасниками були 20 молодих людей і дівчат з усієї України і Північного Кавказу (Чеченська республіка і Інгушентія). Дуже важливим було те що Україну представляли жителі різних областей - Східної, Центральної, Західної - оскільки молодь  могла налагодити зв'язки між областями, обмінятися інформацією, придумати проект волонтерської співпраці - і це стирає межі між молоддю всередині України, адже не секрет, що дуже часто жителі Східної та Західної України трохи знають один про одного, і трохи насторожено сприймають один одного. Також, в делегації з України були представники тимчасово непідконтрольною території (3 людини), і це так само дуже важливий елемент проекту - виїзд за межі окупованої території хлопцям можливість спілкування зі своїми однолітками, допомагає прибирати їх стереотипи про «образі ворога» з двох сторін, допоможе в майбутньому налагоджувати мирний діалог. Неймовірно важливим був компонент участі молодi з двох країн, які знаходяться в стані напружених відносин - Росії та України. Росія була представлена ​​Чеченської республікою і Інгушської республікою. Саме ці регіони були обрані, тому що у них на протязі останніх 22 років відбуваються складні соціально-політичні події (збройний конфлікт в Чечні, численні теракти і т.п.). І дуже важливо, що дві наші групи зустрілися і змогли знайти спільну мову ..

За допомогою Проекту молодь придбала необхідні знання та безцінний досвід запобігання і вирішення конфліктів мирним шляхом, через техніку ведення переговорів, медіацію і пошук компромісів, посилили миротворчий потенціал, сприятимуть розвитку громадянського суспільства, керуючись принципом просування миру і безпеки у всьому світі. Були використані інноваційні методики, такі як Форум театр, Соціальний театр, відеосюжети, апробовані вже на реалізованих та мали успіх проектах, групова робота, використовуючи методи АРТ терапії; формування навичок конструктивного міжетнічного діалогу (розвиток навичок взаєморозуміння в умовах активізації етнічних упереджень і груповий дискримінації, зниження тривожності в міжкультурних взаєминах, формування когнітивної та емоційної емпатії, моделювання позитивного поведінки в ситуації міжетнічної взаємодії).

Також була створена платформа для спілкування та створення мирного діалогу між молодими людьми двох країн, заснованого на творчих інструментах, мовою мистецтва і придбання знань, які допоможуть молоді у вирішенні проблем, викликаних пропагандою.