84333, м. Краматорськ, вул. Транспортна, 20. Юридична адреса: м. Київ, проспект Голосіївський, 100\2. Філіал: м. Львів, вул. Манастирського, 2-19

Графік роботи: Понеділок - П'ятниця з 09:00 – 16:00 (перерва 13:00-14:00) Гаряча лінія з питань гуманітарної допомоги: (095)-486-54-01 ngo.kvl.office@gmail.com

Проект «Покращення продовольчої безпеки та засобів життєзабезпечення вразливих груп населення та тих, що постраждали від конфлікту на Донбасі»

Громадська організація «Країна Вільних Людей» реалізує проект ваучерної допомоги для найбільш постраждалих мешканців вздовж лінії розмежування на території Донецької та Луганської областей “Покращення продовольчої безпеки та засобів життєзабезпечення вразливих груп населення та тих, що постраждали від конфлікту на Донбасі”.

Цей проект був втілений у життя завдяки фінансовій підтримці Кризового центру Міністерства Закордонних справ Франції.

Даний проект ГО «Країна Вільних Людей» реалізує у взаємодії з Triangle Génération Humanitaire.

Метою цього проекту є надання постраждалим людям мультифункціональних ваучерів, які дають їм змогу на придбання необхідних продуктів та товарів у місцевих магазинах. Кількість бенефіціарів у рамках даної програми налічує 3600 домогосподарств у 19 населених пунктах вздовж лінії розмежування.

Проведена оцінка та аналіз ситуації показують, що найчастіше люди витрачають свої кошти на придбання первинних засобів для існування: харчі, ліки, дещо менше на засоби персональної гігієни. У зимовий час також зростає потреба в придбанні опалювальних матеріалів, таких як дрова та вугілля. Саме тому було вирішено надавати не готові харчові або гігієнічні набори, а саме ваучери, які дають змогу людині обирати найбільш необхідні товари у місцевих магазинах. Бо для одних це можуть бути підгузки та дитяче харчування, для інших це хліб та картопля. Найважливіший критерій вибору цього виду допомоги – це свобода вибору для населення та відчуття власної гідності, можливість придбати свіжі продукти, коли це дійсно необхідно, можливість планування власних видатків.

На додаток до мультифункціональних ваучерів для найбільш незахищених людей було вирішено надати грошову допомогу. Тому що місцеві магазини не завжди мають можливість задовольнити попит населення на такі товари як ліки та лікарські засоби, опалювальні матеріали тощо. Ця допомога буде надаватися 680 отримувачам у два етапи. Сума допомоги кожного етапу складатиме 860 грн.

Звісно, що основною метою цього проекту є пряма підтримка населення вздовж лінії розмежування. Але варто відзначити, що на додаток до цього у проекту є і більш далеко ідучи економічні наслідки. Тому що ті гроші, які надаються людям, витрачаються винятково у місцевих магазинах. А це у свою чергу створює додатковий соціальний та економічний ефекти, починаючи з створення додаткових робочих місць у магазинах, збільшення асортименту наявних товарів та у відновленні інфраструктури. А розвиток місцевого малого підприємництва є запорукою подальшого розвитку місцевих громад та двигуном позитивних змін взагалі.

Завдяки домовленостям з місцевими підприємцями також стало можливим зафіксувати ціни на групи «соціальних» товарів, такі як хліб, крупи, олія та ін. Це також має свої позитивні наслідки, оскільки це дає людям відчуття впевненості у завтрашньому дні, надію на покращення у ці скрутні часи.

Дистрибуція по проекту буде проводитися до кінця 2017 року.