84333, м. Краматорськ, вул. Транспортна, 20. Юридична адреса: м. Київ, проспект Голосіївський, 100\2. Філіал: м. Львів, вул. Манастирського, 2-19

Графік роботи: Понеділок - П'ятниця з 09:00 – 16:00 (перерва 13:00-14:00) Гаряча лінія з питань гуманітарної допомоги: (095)-486-54-01 ngo.kvl.office@gmail.com

У прифронтових населених пунктах завершився проект електронних ваучерів

У прифронтових населених пунктах завершився проект електронних ваучерів, який реалізовувала ГО «Країна вільніх людей» в рамках фінансування Акція «Папа для України»

Цей проект надав дуже позитивний вплив на поліпшення якості життя нужденних людей, для яких війна стала повсякденною реальністю.

Протягом півтора місяців вразливі категорії населення з 30 населених пунктів Донецької і Луганської областей могли витрачати свій електронний ваучер на суму 1470 грн в місцевому магазині.

Люди похилого віку, люди з інвалідністю, сім’ї з дітьми до 6 років, багатодітні сім’ї та вагітні жінки могли вибрати будь-які продукти або непродовольчі товари на свій розсуд: свіжі овочі і фрукти, м’ясо, заморозку, крупи або цукор і багато іншого — обмеження було тільки одне : алкоголь і сигарети.


Якщо будь-яких товарів в селищній магазині не виявлялося, власники магазинів брали замовлення і привозили ці товари.
Електрочайники, які змогли купити собі кілька літніх жінок в смт Північний, Донецької області, тому що газопостачання будинку немає, а піч не будеш влітку топити весь день, щоб випити чаю …
Або памперси для дорослих, які до нашого проекту неможливо було знайти на прилавках маленьких сільських магазинчиків, але без яких дуже складно обходитися, якщо вдома є лежачий хворий …

Всього 5409 вразливих сімей змогли скористатися такою допомогою.

За час проекту багато магазинів-партнери в невеликих населених пунктах відкрили вітрини або навіть цілі відділи, яких раніше не було. Наприклад, з побутовою хімією. Або електротовари. Або свіжоморожені продукти, які з’явилися завдяки покупці морозильної камери.
А це означає, що від цього виграють не тільки бенефіціари проекту, які отримали ваучер, але і всі жителі селища, ніж вони з радістю будуть користуватися довгий час і після закінчення проекту.

 

Підходи, орієнтовані на допомогу нужденним людям, були з радістю підхоплені підприємцями. А деякі продовжили використовувати їх і після проекту, і, звичайно, не тільки для бенефіціарів, але і для всіх, хто потребує людей. І навіть вклали в розвиток таких підходів частину свого прибутку, яку вони заробили за рахунок збільшення числа покупців і товарообігу в рамках реалізації проекту.

Однією з умов участі в проекті для власників магазинів-партнерів була організація доставки товарів додому бенефіціарам проекту, які мали серйозні труднощі в пересуванні.

Після закінчення проекту на зароблений прибуток власники магазину «Каскад», єдиного в п. Дружба, Донецької області придбали автомобіль для виїзної торгівлі і тепер вони можуть робити доставку товарів додому своїм маломобільних покупцям. Доставка, звичайно, абсолютно безкоштовна. А з огляду на той факт, що більшість населення в прифронтових селищах — літні люди, для яких похід в магазин часто є серйозним викликом, а іноді і зовсім недосяжною завданням, — бажаючих отримати таку доставку додому в селищі Дружба виявилося чимало.

У с.Золоті-1 позитивний ефект від проекту найбільш повно відчули на собі найменші жителі. Тут власники магазину «Марина» завдяки вирученої прибутку не тільки відкрили кафе поряд з магазином, а й обладнали поблизу маленьку дитячу площадку для всіх бажаючих, основною визначною пам’яткою якої став батут!

Деякі магазини змогли розширитися досить, щоб відкрити не тільки новий відділ, але навіть нові торгові точки. А це означає появу нових робочих місць в селищах, де роботи катастрофічно не вистачає …

На жаль, не в силах будь-якої організації, яка надає допомогу, або будь-якого проекту, зупинити військові дії. Але ми можемо спрямувати зусилля на подолання та мінімізацію наслідків конфлікту.
Одним із завдань цього проекту було сприяти поверненню в зону конфлікту людської гідності, віри в себе і в інших людей і відродження надії для людей, які щодня наражаються на небезпеку і живуть в зоні бойових дій на протязі вже 4-х років.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *