84333, м. Краматорськ, вул. Транспортна, 20. Юридична адреса: м. Київ, проспект Голосіївський, 100\2. Філіал: м. Львів, вул. Манастирського, 2-19

Графік роботи: Понеділок - П'ятниця з 09:00 – 16:00 (перерва 13:00-14:00) Гаряча лінія з питань гуманітарної допомоги: (095)-486-54-01 ngo.kvl.office@gmail.com

Міжнародний обмін досвідом в області травматерапіі в конфліктних і постконфліктних регіонах

 

25 та 26 листопада в Києві відбулася наша міжнародна конференція «Травматерапія в конфліктних і постконфліктних регіонах: посилення фахівців, що працюють з наслідками війни, через обмінні практики». Конференція створила платформу для обміну досвідом та передачі найкращих практик в області травматерапіі серед міжнародних експертів і травматерапевтів українського громадянського суспільства. Таким чином, конференція підкреслила центральне значення травматерапіі для успішної постконфліктної реабілітації в Україні.

Перше слово на конференції було надано Флоріанові Пёттеру, Першому секретарю та Раднику з питань зовнішньої політики і політики безпеки посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні. У своєму виступі він говорив про непросту роботу з людьми, постраждалими від війни, і про необхідність обміну досвідом між фахівцями з травматерапіі з різних країн. У цьому контексті він наголосив на важливості конференції і таких проектів, як «Подолаємо наслідки війни разом», які сприяють цьому обміну.

В ході дводенної конференції зустрілися понад двадцять міжнародних експертів-травматерапевтів з України, Росії, Вірменії, Грузії, Азербайджану, Боснії і Герцеговини, з Нідерландів та Німеччини. На чотирьох панельних дискусіях і 12 майстер-класах з більш ніж 70 українськими травматерапевтами вони представили свій багаторічний досвід роботи і поділилися своїми експертними знаннями, успішними методами терапії і новими підходами до психосоціальної роботи. Так відбувався міжнародний обмін знаннями та досвідом в Києві, в якому, крім експертів з шести (пост-) конфліктних регіонів, а також з Нідерландів і Німеччини, взяли участь травматерапевти і психологи з усіх регіонів України, а також студенти факультету психології Національної Києво-Могилянської академії.

Багато учасників висловили подяку за цю особливу можливість міжнародного обміну досвідом, який, на їхню думку, є великою підмогою в їх роботі і в той же час допомагає запобігти вигоряння.

Формат конференції дозволив всім учасникам прийняти в ній активну участь. Надія Хоменко, представник головного українського партнера проекту «Країна вільних людей», підвела підсумок: «Конференція дає нові імпульси не тільки для зміцнення позицій травматерапіі в Україні, а й для об’єднання і продовження миротворчої роботи в Україні».

На конференції, серед іншого, було розглянуто наступні теми:

  • розгляд колективних і трансгенераційних травм при терапевтичному лікуванні гострих військових травм;
  • травматерапевтична робота з колишніми учасниками військових дій і членами їх сімей;
  • роль спільноти і сім’ї в реабілітації після травматичного конфлікту;
  • специфіка і особливості травматерапевтичної роботи з жертвами сексуального насильства у військовій час, а також
  • запобігання вигоряння і реабілітація фахівців в області психічного здоров’я в конфліктних регіонах.

Зокрема, було обговорено необхідність спостереження за успішною профілактикою вигоряння і, в зв’язку з цим, можливість отримати до 400 безкоштовних супервізійних сесій, пропонованих в рамках нашого проекту.

Психотерапевти, психологи і соціальні працівники, які працюють на громадських засадах з постраждалими від війни або травматизованими людьми, можуть, заповнивши спеціальну форму, доступну в 11 регіонах України, або по Skype, подати заявку на участь в безкоштовних супервізійних сесіях, що проводяться 19 українськими супервізорами, які проходять у нас підготовку. Так як, за словами однієї учасниці конференції: «Багато з нас не можуть фінансово дозволити собі таке (супервізію — прик. Автора)»

На завершення конференції в форматі «The World Café» були складені рекомендації щодо успішної травматерапевтичної постконфліктної реабілітації в Україні, які в рівній мірі спрямовані на практикуючих травматерапевтів і психологів, психосоціальних працівників, вчителів та інших громадських активістів, а також державних діячів. «Ми щиро сподіваємося, що наші рекомендації будуть почуті в більш широких масштабах, і що вони в якійсь мірі зможуть навіть стати частиною української політики», — сказала Марія Слезачек, керівник проекту ДРА «Подолаємо наслідків війни разом». Результати конференції в загальних рисах будуть опубліковані на веб-сайті проекту.

В продовження основної ідеї конференції — платформи для обміну досвідом та створення загальної мережі в області травматерапіі в конфліктних і постконфліктних регіонах — ми створили платформу обміну, де всі учасники конференції можуть продовжити дискусії та обговорення, розпочаті в Києві. До того ж платформа, завдяки конференції, повинна також створити простір для майбутньої спільної роботи та можливого міжнародного і / або національного (внутрішньоукраїнського) співробітництва в області травматологічної терапії.

Ознайомитися з ходом і результатами конференції та проектним напрямом «Робота з травмами, зумовленими військовим конфліктом» дозволить телерепортаж місцевого українського каналу «7-й канал» (м.Одеса) зроблений під час прес-конференції, яка відбулася напередодні 24 листопада в прес- службі «УНІАН» в Києві. Було взято інтерв’ю у представника ГО ДРА і керівника проекту Марії Слезачек, а також у представника головного українського партнера проекту «Країна вільних людей» Надії Хоменко. Російськомовне інтерв’ю можна подивитися за наступним посиланням: (с 9:53):
http://www.kanal.com.ua/2017/11/vyipusk-novostey-za-16-00-24-noyabrya/

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *