84333, м. Краматорськ, вул. Транспортна, 20. Юридична адреса: м. Київ, проспект Голосіївський, 100\2. Філіал: м. Львів, вул. Манастирського, 2-19

Графік роботи: Понеділок - П'ятниця з 09:00 – 16:00 (перерва 13:00-14:00) Гаряча лінія з питань гуманітарної допомоги: (095)-486-54-01 ngo.kvl.office@gmail.com

Переселенцю з Донеччини не виплачують пенсію по інвалідності

У квітні 2017 року, 39-річний переселенець з Донеччини Сергій Подольський залишився без пенсії по інвалідності.

Як повідомляє ІА «Вчасно» вже п’ятий місяць переселенець Сергій не може з’ясувати причину призупинення виплати пенсії по інвалідності, невпинно звертаючись в пенсійний фонд та УПСЗН в Краматорську, куди він переїхав ще в 2014 році. При цьому від чиновників з Києва йдуть відписки, що пенсію він нібито отримує.

За словами Сергія, коли він почав розбиратись в причинах позбавлення пенсії, то отримав відповідь, що він не пройшов перевірку за місцем проживання, яку проводять представники УПСЗН. Проте Сергій стверджує, що це не так, він регулярно отримує адресну допомогу на проживання, а значить, перевіряють його кожні півроку. Дружина отримує адресну допомогу на неповнолітню дитину, а документи були подані з різницею в один місяць. Це означає, що в один місяць приходить перевірка до Сергія, другий місяць — до його дружини і дитини. Акти перевірки сім’я зберігає дбайливо, розуміючи, що це важливо для безперервності платежів, — повідомляє ІА «Вчасно».

Оскільки якоїсь конкретної відповіді не вдалось отримати, Сергій звернувся за допомогою до юристів Громадської організації «Країна вільних людей», на базі якої діє безкоштовна Юридична приймальня у м. Краматорськ.

За допомогою юриста було складено і відправлено листи в Київ: уповноваженому Верховної Ради з прав людини, до Міністерства соціальної політики, в головний офіс Пенсійного фонду.

В отриманих відповідях повідомлялось, що Сергій скоро отримає всю суму починаючи з моменту призупинення. Це було в червні 2017 року, пенсії не отримано до сьогодні.

Сергій безрезультатно продовжував з’ясувати причину призупинення виплати пенсії по інвалідності між ПФУ та УПСЗН. Як повідомляє сайт ІА «Вчасно» фахівці не могли вирішити, як і кому справити ситуацію, посилаючись на незрозумілу «93-ю помилку», він взяв довідку про доходи. І в цій довідці було вказано, що пенсія Сергію Подільському виплачується регулярно, з місяця в місяць.

Проте переселенець ніяких оплат не отримував, про що свідчить виписка з банку. Адвокат Сергія з ГО «Країна вільних людей» В’ячеслав Галахов складає для Сергія нове звернення: в поліцію і прокуратуру Краматорська. З проханням почати розслідування і притягнути винних відразу за трьома статтями кримінального кодексу: за внесення недостовірних відомостей в офіційний документ (довідка про нарахування та виплату пенсії), за шахрайство (хто отримав пенсію Сергія) і за умисну ​​невиплату пенсії.

«Протягом доби правоохоронці повинні були внести звернення в ЕРДР і почати досудове розслідування. З незрозумілих причин цього не було зроблено, заява Сергія буде розглядатися як звичайне звернення громадян. У нас не залишається іншого виходу як звертатися в суд, щоб захистити права Сергія», — повідомляє адвокат В’ячеслав Галахов.

На думку юриста домогтися справедливості від свавілля чиновників можна і потрібно, на це потрібен час і сили, а також самостійно сплатити судовий збір у розмірі 640 грн, так як статус переселенця не є пільгою для звільнення від його сплати.

Джерело: Інформаційне агентство «Вчасно»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *